آیا وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به پرداخت های نجومی و میلیاردی باشگاهها ورود میکند؟

دوازدهم تیرماه (دوم جولای) روز جهانی ورزشی‌نویسان مبارک باد
تیر ۲۱, ۱۳۹۵
نشاط وزندگی شماره ۳۳
تیر ۲۱, ۱۳۹۵

آیا وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به پرداخت های نجومی و میلیاردی باشگاهها ورود میکند؟

سرمقاله :
آیا وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به پرداخت های نجومی و میلیاردی باشگاهها ورود میکند؟
از چند سال قبل که بحث شفاف شدن قرار داد های مالی فوتبالیست هاومربیان از سوی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال مطرح گردید .نقطه امیدی نزد کارشناسان فوتبال و ورزش کشور بوجود آمد تا در شرایط سخت مالی کشور از پرداخت برخی از ارقام نجومی و میلیاردی به بازیکنان و مربیان فوتبال جلوگیری بعمل آمده تا منجربه کاهش هزینه های فوتبال و متعادل شدن دستمزد ها در باشگاه های کشور گردد. نتایج بررسی های و اطلاعات بدست آمده از انتشار آمار و ارقام قراردهای بازیکنان و مربیان فوتبال در باشگاه های لیگ برتر کشور طی دوفصل گذشته موید این نکته است که نه تنها مجموع قرداد بازیکنان و مربیان باشگاههای کشور کاهش نداشته بلکه بطورمتوسط بیش از بیست درصدافزایش درارقام قراردادها مشاهده می گردد .بنابراین به خوبی می توان درک کرد که نه تعیین سقف قرداد ها و نه انتشار ارقام قرارداد ها هیچ کمکی به کنترل رقم قرارد اد ها ی نجومی و میلیاردی ننموده است ،درعین حال برخی اخبار مبنی بر وجود پرداخت های غیر متعارف در قالب پاداش ، مسکن و امثالهم نیز درباشگاههای فوتبال کشوروجود دارد که هیچ گاه به آن توجهی صورت نمیگیرد .
لذا با توجه به این که اکثر باشگاه های فوتبال کشور بطور مستقیم و غیر مستقیم از بودجه های دولتی و شبه دولتی استفاده می نمایند و قریب به اتفاق دستگا هها و شرکت های دولتی و وابسته به دولت با محدودیت وکاهش منابع مالی روبه رو می باشند و حتی در پرداخت حقوق و اضافه کار کارکنان و کارگران و اداره سازمان های خود با مشکل جدی مواجه می باشند آیاهمچنان در فصل جدید فوتبال کشور دستمزد بازیکنان و مربیان همانند روال گذشته خواهد بود و تا چه زمانی بایستی باشگاهها و مدیران فوتبال کشور و به تبع آن وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال تابع هیچ ضابطه،استاندارد،معیار و نرمی برای تعیین سطح دستمزد ها و قرارداد ها در فوتبال کشور نباشند و همه صاحب نظر ان ،کارشناسان و اهالی فوتبال و ورزش کشور دنباله رو رویه غلط گذشته هستند. اکنون که موضوع پرداخت های غیر متعارف در دستور کار دولت قرار گرفته است سوال اساسی این است که آیا وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در راستای شعارورزش پاک و معنوی اراده ای برای مبارزه جدی با این وضعیت افسار گسیخته در فوتبال کشور وجوددارد و آیا وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به این پرداخت های نجومی و غیر متعارف که به زعم اکثریت قریب به اتفاق صاحب نظران و کارشناسنان ورزش و فوتبال کشور سطح دستمزد ها و کیفیت لیگ و بازیکنان ما اصلا باهم همخوانی ندارد و شرایط مالی دولت و کشور توان پرداخت اینگونه قرارداد ها را ندارد بطور جدی و عملی ورود خواهد کرد یا تنها نظاره گر این شرایط خواهند بود.

۲۱۸۳۲۹_۵۰۶

دکتر علی محمدی
دکتر علی محمدی
توفیق تولد درشهرمقدس قم همزمان با تحولات سیاسی اجتماعی دهه چهل شمسی وبعد از آن اوج گیری مبارزات نهضت امام خمینی خوا سته یا ناخواسته ما را به جریات مبارزات سیاسی واجتماعی خاص اون روز ها متصل کرد. شاید باور این موضوع سخت واغراق آمیز باشد اما در سن یازده سالگی یادم هست با ترک تحصیل به جریان مبارزه با شاه ملحق شدیم وبا بزرگان آن نهضت، روز ها وهفته ها خارج از منزل شب وروزدر مبارزه فیزیکی با کماندو های شاهنشاهی بودیم،به طوریکه کاملا ما را شناسایی و دستگیر ومورد ضرب وشتم جدی قرار دادند. واز ما تعهد گرفتند که دیگر به خیابان ها نرویم ولی با اعلام حکومت نظامی باز تما م شب ها را در خیابان های آذر وچهار مردن لاستیک آتش می زدیم ومانع عبور ومرور ماشین های گارد می شدیم. به هر حال گذشت وجنگ هم رسید وما باز یه سهم کوچکی با حضور های متعد همزمان با تحصیل در جبهه ها توفیق سرباز شهید زین الدین داشتتند را پیدا کردم که چیز ها ی زیادی از این فرمانده 24 ساله در قول وعمل آموختم که بعد ها حتی در تحصیلات عالی رشته مدیریت هم نمونه های آن درس ها را ندیدم (روحش برای همیشه شاد) کار کردن در محیط های مختلف وسازمان های گوناگون برای من تجارب ارزشمندی رقم زد که امروز آن تجارب رابرای خدمت به جامعه وجوانان بکار می گیرم کار در سطوح مختلف اداری صف وستاد ، استان ووزارتخانه های آموزش وپرورش ، سازمان تربیت بدنی،هلال احمرکشوربخشی از جاهای است که من توفیق خدمت در سطوح کارشناسی ومدیریت میانی را داشته ام.سفر به اقصی نقاط کشور عزیزم ایران وآشنایی با فرهنگ وآدای روسوم مردم وقوم های مختلف هم از افتخارات دیگر این جانب می باشد که بسیار لذت بخش وتجربه آموز است. درحا ل حاضر مدرس دانشگاه هستم ودر بخش خصوصی آموزشی با ایجاد موسسه آموزش از راه دور برای کمک به رشد تحصیلی بازماندگان از تحصیل خدماتی ارائه می شود. فعالیت های علمی،پژوهشی وروزنامه نگاری بعنوان مدیر مسوول نشریه نشاط وزندگی از دیگر فعالیت های حال حاضر بنده است. ضمن اینکه مسائل قم را بطور ویژه مطالعه می کنم ومقالاتی را در نشریات محلی مثل روزنامه شاخه سبز به چاپ می رسانم. از خداوند منان توفیق خدمت به جامعه اسلامی را برای خود وهمه دوستاران ایران سر افراز خواستارم.یا علی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *