جشنواره رویش؛ اقدام عملی دانشگاه فرهنگیان در توجه به جنبش های دانشجویی در تمام حوزه ها

همراهی با اصلاحات درآموزش وپرورش
بهمن ۱۱, ۱۳۹۷
بهمن ۱۱, ۱۳۹۷

جشنواره رویش؛ اقدام عملی دانشگاه فرهنگیان در توجه به جنبش های دانشجویی در تمام حوزه ها

دکتر محمدی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در چهارمین گردهمایی رویش ضمن ابلاغ سلام دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان به دانشجو معلمان و فعالان عرصه فرهنگی و اجتماعی، راهبرد اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی را نگاه برابر به تشکل های دانشجویی برشمرد و افزود: تفاوت و تبعیض میان تشکل ها آسیب زا است.
وی در ادامه با گرامیداشت یاد و نام شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، جشنواره رویش را اقدام عملی دانشگاه فرهنگیان در توجه به جنبش های دانشجویی در تمامی حوزه های فرهنگی، علمی،مذهبی، اجتماعی و سیاسی دانست و ابراز امیدواری کرد: به برکت برگزاری این جشنواره در کنار بارگاه حضرت امام رضا(ع) نشاط از طریق تشکل ها به توده دانشجومعلمان در سراسر کشور منتقل شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان اینکه توجه به علایق و ذائقه همه دانشجویان برای ما ارزشمند است و تلاش می کنیم برای تشکل های قانونی بستر فعالیت را فراهم کنیم، تصریح کرد: برای تربیت معلم مهارتی و شایسته، راهی جز توجه به برنامه های فرهنگی و اجتماعی نیست و برای تربیت معلم نقاد، پرسشگر و مومن باید به اینگونه فعالیت ها توجه داشت.

وی تصریح کرد: در فعالیت های فرهنگی، اگرچه حمایت های مالی هم حائز اهمیت است اما کمک به توسعه برنامه ها از اهمیت و بازدهی بالاتری برخوردار است.

دکتر محمدی اضافه کرد: خوشبختانه امروز شاهد هستیم که روزنه هایی از امید در تشکل ها به وجود آمده و برای حمایت از فعالیت ها با وجود تنگناهایی مالی در دو مرحله از آن ها برای هویت بخشی، حمایت مالی شده است و این نشانه توجه دانشگاه به تشکل ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه معلم ناامید خطرناک است، خاطر نشان کرد: معلم باید با امید و نشاط در جامعه حضور پیدا کند چراکه نشاط، نیاز جامعه امروز است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: اعتقاد داریم حیات دانشگاه به فعالیت تشکل ها وابسته است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نقطه عطف این جشنواره را حضور اساتید، مسئولان فرهنگی و اجتماعی و دانشجومعلمان در کنار هم برشمرد و افزود: در فعالیت های فرهنگی معطل کسی نباشید تا بتوانیم دانشگاه پویا را که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، محقق کنیم.

وی اظهار کرد: اگر در معاونت، بستر فعالیت فرهنگی و اجتماعی را فراهم نکنیم امیدی به تربیت معلم پویا، دانشیار و امیدوار نخواهیم داشت.
دکتر محمدی با تاکید بر اینکه باید نهایت تلاش خود را برای احیای تشکل ها داشته باشیم، گفت:دانشجومعلمان باید با نشاط و ایثارگرانه در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شرکت کنند و پس از این جشنواره به عنوان سفیرانی امید را به مراکز و پردیس های خود منتقل کنند.

وی خاطر نشان کرد: نماد تبلور اقدام عملی توجه به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در ۱۶ آذر و برگزاری کرسی ها، نقد و نظریه پردازی و حضور وزیر آموزش و پرورش در میان دانشجو معلمان بود.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در ادامه با بیان اینکه خواهان مشارکت حداکثری دانشجومعلمان در فعالیت ها هستیم، نمایندگان تشکل ها را رابطان مسئولان با دانشجو معلمان و حلقه اتصال برنامه ها دانست.

وی در ادامه، توسعه تفکر خلاقانه و پرورش دانشجویان مطالبه گر همراه با آگاهی، تکریم دانشجو و اساتید و استقبال و حمایت از طرح ها و ایده های دانشجومعلمان را از اولویت های این معاونت عنوان کرد.

دکتر محمدی در پایان حفظ توجه رهبر معظم انقلاب و مسئولان به دانشگاه فرهنگیان را واجب و وظیفه همگان در دانشگاه دانست.

دکتر علی محمدی
دکتر علی محمدی
توفیق تولد درشهرمقدس قم همزمان با تحولات سیاسی اجتماعی دهه چهل شمسی وبعد از آن اوج گیری مبارزات نهضت امام خمینی خوا سته یا ناخواسته ما را به جریات مبارزات سیاسی واجتماعی خاص اون روز ها متصل کرد. شاید باور این موضوع سخت واغراق آمیز باشد اما در سن یازده سالگی یادم هست با ترک تحصیل به جریان مبارزه با شاه ملحق شدیم وبا بزرگان آن نهضت، روز ها وهفته ها خارج از منزل شب وروزدر مبارزه فیزیکی با کماندو های شاهنشاهی بودیم،به طوریکه کاملا ما را شناسایی و دستگیر ومورد ضرب وشتم جدی قرار دادند. واز ما تعهد گرفتند که دیگر به خیابان ها نرویم ولی با اعلام حکومت نظامی باز تما م شب ها را در خیابان های آذر وچهار مردن لاستیک آتش می زدیم ومانع عبور ومرور ماشین های گارد می شدیم. به هر حال گذشت وجنگ هم رسید وما باز یه سهم کوچکی با حضور های متعد همزمان با تحصیل در جبهه ها توفیق سرباز شهید زین الدین داشتتند را پیدا کردم که چیز ها ی زیادی از این فرمانده 24 ساله در قول وعمل آموختم که بعد ها حتی در تحصیلات عالی رشته مدیریت هم نمونه های آن درس ها را ندیدم (روحش برای همیشه شاد) کار کردن در محیط های مختلف وسازمان های گوناگون برای من تجارب ارزشمندی رقم زد که امروز آن تجارب رابرای خدمت به جامعه وجوانان بکار می گیرم کار در سطوح مختلف اداری صف وستاد ، استان ووزارتخانه های آموزش وپرورش ، سازمان تربیت بدنی،هلال احمرکشوربخشی از جاهای است که من توفیق خدمت در سطوح کارشناسی ومدیریت میانی را داشته ام.سفر به اقصی نقاط کشور عزیزم ایران وآشنایی با فرهنگ وآدای روسوم مردم وقوم های مختلف هم از افتخارات دیگر این جانب می باشد که بسیار لذت بخش وتجربه آموز است. درحا ل حاضر مدرس دانشگاه هستم ودر بخش خصوصی آموزشی با ایجاد موسسه آموزش از راه دور برای کمک به رشد تحصیلی بازماندگان از تحصیل خدماتی ارائه می شود. فعالیت های علمی،پژوهشی وروزنامه نگاری بعنوان مدیر مسوول نشریه نشاط وزندگی از دیگر فعالیت های حال حاضر بنده است. ضمن اینکه مسائل قم را بطور ویژه مطالعه می کنم ومقالاتی را در نشریات محلی مثل روزنامه شاخه سبز به چاپ می رسانم. از خداوند منان توفیق خدمت به جامعه اسلامی را برای خود وهمه دوستاران ایران سر افراز خواستارم.یا علی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *