داود محمدی نماینده مردم تهران معیشت ومنزلت معلمان اولویت مجلس دهم است

نشاط وزندگی شماره ۳۷
مرداد ۲۱, ۱۳۹۵
به بهانه هفته دولت انتظار مردم از دولتمردان ساده زیستی، پاک دستی، خدمت بی‌منت
مرداد ۲۱, ۱۳۹۵

داود محمدی نماینده مردم تهران معیشت ومنزلت معلمان اولویت مجلس دهم است

داود محمدی نماینده مردم تهران
معیشت ومنزلت معلمان اولویت مجلس دهم است

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا ۱۱۰ نماینده طرحی را برای مطرح شدن در صحن علنی مجلس و در راستای حل شدن مشکلات معلمان امضا کرده اند. خوشبختانه کمیسیون آموزش نظر تشکل های صنفی را هم در این مورد جویا شد و تلاش می کنیم که در مجلس این مشکلات را حل کنیم.

داوود محمدی در دومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، در میزگرد کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مدیران حاضر در اجلاس در خط مقدم مدیرت آموزش و پرورش قرار دارند گفت: شما در مرحله اول با مشکلات آموزش و پرورش دست به گریبان هستید و باید آنها را حل کنید. خوشبختانه اجلاس روسا درسالهای قبل توانست راهگشا باشد و بسیاری از مشکلات در اجلاس های گذشته حل شد.

وی با بیان اینکه مشکلات متعددی در آموزش و پرورش وجود دارد گفت: مشکلات آموزش و پرورش می تواند با همت روسای آموزش و پرورش، مدیران کل و مدیران مدارس حل شود. هرچند که برخی از مشکلات آموزش و پرورش قابل حل نیستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه یکی دغدغه های آموزش و پرورش همراه سازی سایر دستگاه ها با این وزارتخانه است گفت: همه دستگاه ها باید به آموزش و پرورش کمک کنند. برخی از مشکلات آموزش و پرورش بدون همکاری سایر دستگاه ها حل نمی شود.

محمدی افزود: صدا و سیمانیز باید به کمک آموزش و پرورش بیاید. چرا که آموزش و پرورش با خانواده ها سروکار دارد. از طریق رسانه ها می توانیم تغییرات و تحولاتی که در فرهنگ و سطح دنیا رخ می دهد را به خانواده ها آموزش دهیم. اگر صدا و سیما با آموزش و پرورش همکاری نکند مشکلات آموزش و پرورش حل نمی شود.

وی با تاکید بر اهمیت همراهی مجلس با آموزش و پرورش گفت: باید آموزش و پرورش و مجلس در کنار هم مسائل و مشکلات را بررسی کنند و در قالب لوایح و طرح ها به حل مشکلات بپردازند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه معلمان باید اقتدار را به آموزش و پرورش بازگرداند گفت: مردم باید بدانند که توسعه بدون آموزش و پرورش محقق نمی شود. آموزش و پرورش حتی مهم تر از آموزش عالی است. جامعه ای توانا است که دانا باشد و دانایی در آموزش و پرورش محقق می شود.
photo_2016-06-03_15-30-33

دکتر علی محمدی
دکتر علی محمدی
توفیق تولد درشهرمقدس قم همزمان با تحولات سیاسی اجتماعی دهه چهل شمسی وبعد از آن اوج گیری مبارزات نهضت امام خمینی خوا سته یا ناخواسته ما را به جریات مبارزات سیاسی واجتماعی خاص اون روز ها متصل کرد. شاید باور این موضوع سخت واغراق آمیز باشد اما در سن یازده سالگی یادم هست با ترک تحصیل به جریان مبارزه با شاه ملحق شدیم وبا بزرگان آن نهضت، روز ها وهفته ها خارج از منزل شب وروزدر مبارزه فیزیکی با کماندو های شاهنشاهی بودیم،به طوریکه کاملا ما را شناسایی و دستگیر ومورد ضرب وشتم جدی قرار دادند. واز ما تعهد گرفتند که دیگر به خیابان ها نرویم ولی با اعلام حکومت نظامی باز تما م شب ها را در خیابان های آذر وچهار مردن لاستیک آتش می زدیم ومانع عبور ومرور ماشین های گارد می شدیم. به هر حال گذشت وجنگ هم رسید وما باز یه سهم کوچکی با حضور های متعد همزمان با تحصیل در جبهه ها توفیق سرباز شهید زین الدین داشتتند را پیدا کردم که چیز ها ی زیادی از این فرمانده 24 ساله در قول وعمل آموختم که بعد ها حتی در تحصیلات عالی رشته مدیریت هم نمونه های آن درس ها را ندیدم (روحش برای همیشه شاد) کار کردن در محیط های مختلف وسازمان های گوناگون برای من تجارب ارزشمندی رقم زد که امروز آن تجارب رابرای خدمت به جامعه وجوانان بکار می گیرم کار در سطوح مختلف اداری صف وستاد ، استان ووزارتخانه های آموزش وپرورش ، سازمان تربیت بدنی،هلال احمرکشوربخشی از جاهای است که من توفیق خدمت در سطوح کارشناسی ومدیریت میانی را داشته ام.سفر به اقصی نقاط کشور عزیزم ایران وآشنایی با فرهنگ وآدای روسوم مردم وقوم های مختلف هم از افتخارات دیگر این جانب می باشد که بسیار لذت بخش وتجربه آموز است. درحا ل حاضر مدرس دانشگاه هستم ودر بخش خصوصی آموزشی با ایجاد موسسه آموزش از راه دور برای کمک به رشد تحصیلی بازماندگان از تحصیل خدماتی ارائه می شود. فعالیت های علمی،پژوهشی وروزنامه نگاری بعنوان مدیر مسوول نشریه نشاط وزندگی از دیگر فعالیت های حال حاضر بنده است. ضمن اینکه مسائل قم را بطور ویژه مطالعه می کنم ومقالاتی را در نشریات محلی مثل روزنامه شاخه سبز به چاپ می رسانم. از خداوند منان توفیق خدمت به جامعه اسلامی را برای خود وهمه دوستاران ایران سر افراز خواستارم.یا علی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *