نشریه نشاط و زندگی
آذر ۲۶, ۱۳۹۴
وزارت ورزش وجوانان به کجا می رود ….. ؟
آذر ۲۶, ۱۳۹۴

سانسوررسانه ملی ….

images

پیروزی بزرگ ملت ایران در سایه سکوت رسانه ای

چه زود فراموش کردیم که پس ازسال ها بلا تکلیفی موضوع هسته ای ایران که فشار های زیادی را در ابعاد مختلف به مردم وارد می کرد در سایه  استراتژیک عاقلانه دولت تدبیر وامید وهدایت های هوشمندانه مقام معظم رهبری با پیروزی ملت ایران همراه شد..وبهانه را از دست دشمن برای اعمال تحریم های ظالمانه گرفت . چه زود تعبیر مقام معظم رهبری درتوصیف شخصیت تیم مذاکره کننده را که آنان را افرادی مطمئن وانقلابی خواند را فراموش کرده ایم . چه زود فراموش کردیم که عمده مردم در هنگام افطار وشب های قدرومراسمات مذهبی برای موفقیت تیم مذاکره کننده  چقدر خالصانه و با در نظر گرفتن نام ایران بدور از تعلقات حزبی وجناحی  دعا کردند .و چه زود فراموش کردیم وقتی نتایج مذاکرات اعلام شد مردم به صورت خود جوش درخیا بان ها به شادی وشور و شعف پرداختند .وبلاخره چه زود فراموش کردیم که سران سه قوه درصحبت ها وموضع گیری های بعد از برجام از زحمات  تیم مذاکره کننده ونتایج آن تقد یر وتشکرنمودند .

سوال اساسی این است که چه اتفاقی افتاد پس از اعلام حقانیت ایران اسلامی که حکم پیروزی بزرگ برای ملت عزیز ما در برابر قدرت های  جهانی داشت همه رسانه ها از جمله رسانه ملی سکوت اختیارکردند وبه اندازه یک دهم شور وشعفی که درمناسبت های کوچکتر از این موفقیت که در تاریخ انقلاب رخ داده است مایه نگذاشتن پس کی قرار است فرهنگ شادی ملت وقدر دانی از سرداران شجاع ملی در جامعه ترویج پیدا کند این رسالت مهم وظیفه کیست.چرا فقط باید در برابر مشکلات اغراق اما در برابر موفقیت ها روزه سکوت بگیریم چه کسی از این فرهنگ غلط سود می برد آیا بهانه ای مهمتر از این می توانست جشن ملی را در تاریخ ثبت کند . چرا به هرموفقیت مهمی که در کشور غزیزمان ایران رخ می دهد با نگاه جناحی وحزبی ومنفعت طلبی نگاه می کنیم . به نظر می رسد این حق مطلب دربرابر این پیروزی بزرگ ادا نشد ورسانه ها بخصوص ازخود مایه  نگذشت .

دکتر علی محمدی
دکتر علی محمدی
توفیق تولد درشهرمقدس قم همزمان با تحولات سیاسی اجتماعی دهه چهل شمسی وبعد از آن اوج گیری مبارزات نهضت امام خمینی خوا سته یا ناخواسته ما را به جریات مبارزات سیاسی واجتماعی خاص اون روز ها متصل کرد. شاید باور این موضوع سخت واغراق آمیز باشد اما در سن یازده سالگی یادم هست با ترک تحصیل به جریان مبارزه با شاه ملحق شدیم وبا بزرگان آن نهضت، روز ها وهفته ها خارج از منزل شب وروزدر مبارزه فیزیکی با کماندو های شاهنشاهی بودیم،به طوریکه کاملا ما را شناسایی و دستگیر ومورد ضرب وشتم جدی قرار دادند. واز ما تعهد گرفتند که دیگر به خیابان ها نرویم ولی با اعلام حکومت نظامی باز تما م شب ها را در خیابان های آذر وچهار مردن لاستیک آتش می زدیم ومانع عبور ومرور ماشین های گارد می شدیم. به هر حال گذشت وجنگ هم رسید وما باز یه سهم کوچکی با حضور های متعد همزمان با تحصیل در جبهه ها توفیق سرباز شهید زین الدین داشتتند را پیدا کردم که چیز ها ی زیادی از این فرمانده 24 ساله در قول وعمل آموختم که بعد ها حتی در تحصیلات عالی رشته مدیریت هم نمونه های آن درس ها را ندیدم (روحش برای همیشه شاد) کار کردن در محیط های مختلف وسازمان های گوناگون برای من تجارب ارزشمندی رقم زد که امروز آن تجارب رابرای خدمت به جامعه وجوانان بکار می گیرم کار در سطوح مختلف اداری صف وستاد ، استان ووزارتخانه های آموزش وپرورش ، سازمان تربیت بدنی،هلال احمرکشوربخشی از جاهای است که من توفیق خدمت در سطوح کارشناسی ومدیریت میانی را داشته ام.سفر به اقصی نقاط کشور عزیزم ایران وآشنایی با فرهنگ وآدای روسوم مردم وقوم های مختلف هم از افتخارات دیگر این جانب می باشد که بسیار لذت بخش وتجربه آموز است. درحا ل حاضر مدرس دانشگاه هستم ودر بخش خصوصی آموزشی با ایجاد موسسه آموزش از راه دور برای کمک به رشد تحصیلی بازماندگان از تحصیل خدماتی ارائه می شود. فعالیت های علمی،پژوهشی وروزنامه نگاری بعنوان مدیر مسوول نشریه نشاط وزندگی از دیگر فعالیت های حال حاضر بنده است. ضمن اینکه مسائل قم را بطور ویژه مطالعه می کنم ومقالاتی را در نشریات محلی مثل روزنامه شاخه سبز به چاپ می رسانم. از خداوند منان توفیق خدمت به جامعه اسلامی را برای خود وهمه دوستاران ایران سر افراز خواستارم.یا علی مدد

دیدگاه ها بسته شده است