لزوم تغییرات شکلی ومحتوایی در دولت دوازدهم

فرصت وحدت ملی را به تهدید تبدیل نکنیم
تیر ۱۲, ۱۳۹۶
سخن مدیرمسئول پاسداشت روز قلم
تیر ۱۲, ۱۳۹۶

لزوم تغییرات شکلی ومحتوایی در دولت دوازدهم

سخن مدیر مسئول
لزوم تغییرات شکلی ومحتوایی در دولت دوازدهم

بر اساس یک نظریه ساده مدیریتی باید متناسب با تغییرات محیطی راهبرد ها مدیریتی راتغییرداد تا در میدان رقابت اجتماعی بازنده نباشید این تغییرات در سازمان های اجتماعی بیشترودر ابعاد اهداف،برنامه و ساختار تشکیلاتی محقق می شود.
با این مطلب کوتاه باید گفت در شرایطی که تغییرات محیطی منطقه در بعد بین الملل و داخلی تغییرات بنیادی بوده است تغییر در استراتژیک دولت دوازدهم امری اجتناب ناپذیر است که این تغییرات باید از مسئولین عالیرتبه کشورشامل(وزرا،استانداران و..) آغاز وتا برنامه های جاری را شامل شود.قطعا .
اصرار بر ماندن و قانع بودن به وضعیت موجود راه به جایی نخواهیم برد.
تاکید بر استفاده ازنیروهای سنتی و باتجربه در دولت یازدهم که آمیخته به کهولت سن وکندی در تصمیمگیری بود بعضا موجب اتلاف وقت وسرمایه ملی وسرعت خدمت رسانی را کند کرد..عبور ازنسل های مدیریتی گذشته اعتماد کردن به جوانان وچهر ه های جدید در حوزه مدیریت کلان کشور که وعده اصلی رئیس محترم جمهور بود موجی از نشاط وامید را در جامعه و افراد متخصص و آماده به خدمت ایجاد کرده است .امید واریم با تعیین شاخص های مناسب برای اولین باردر دولت دوازدهم موضوع شایسته سالاری مورد توجه عملی قرار بگیرد..
شاید در فرهنگ ما کناره گیری از قدرت سخت باشد اماخوب است قبل از اینکه رئیس جمهور این تصمیم را بگیرند خود مدیران عالی داوطلبانه فضای خدمت را به نیروهای کار آمد و با انگیزه تربسپارید.
امیدواریم یک روز مسئولان ما پایین آمدن از پله های قدرت را مثل بالا رفتن از آن رایاد بگیرنداگر مثل زمان امام راحل(ره) جوانان را باور کنیم و فرصت خدمت را برای آنان فراهم کنیم قطعاوضع جامعه به مراتب بهتر از امروز خواهد بود
منتظر می مانیم تا به وعده ریاست محترم جمهور در خصوص جوان سازی کابینه نمره مناسب بدهیم. دکترعلی محمدی

.

photo_2017-07-01_15-17-55

دکتر علی محمدی
دکتر علی محمدی
توفیق تولد درشهرمقدس قم همزمان با تحولات سیاسی اجتماعی دهه چهل شمسی وبعد از آن اوج گیری مبارزات نهضت امام خمینی خوا سته یا ناخواسته ما را به جریات مبارزات سیاسی واجتماعی خاص اون روز ها متصل کرد. شاید باور این موضوع سخت واغراق آمیز باشد اما در سن یازده سالگی یادم هست با ترک تحصیل به جریان مبارزه با شاه ملحق شدیم وبا بزرگان آن نهضت، روز ها وهفته ها خارج از منزل شب وروزدر مبارزه فیزیکی با کماندو های شاهنشاهی بودیم،به طوریکه کاملا ما را شناسایی و دستگیر ومورد ضرب وشتم جدی قرار دادند. واز ما تعهد گرفتند که دیگر به خیابان ها نرویم ولی با اعلام حکومت نظامی باز تما م شب ها را در خیابان های آذر وچهار مردن لاستیک آتش می زدیم ومانع عبور ومرور ماشین های گارد می شدیم. به هر حال گذشت وجنگ هم رسید وما باز یه سهم کوچکی با حضور های متعد همزمان با تحصیل در جبهه ها توفیق سرباز شهید زین الدین داشتتند را پیدا کردم که چیز ها ی زیادی از این فرمانده 24 ساله در قول وعمل آموختم که بعد ها حتی در تحصیلات عالی رشته مدیریت هم نمونه های آن درس ها را ندیدم (روحش برای همیشه شاد) کار کردن در محیط های مختلف وسازمان های گوناگون برای من تجارب ارزشمندی رقم زد که امروز آن تجارب رابرای خدمت به جامعه وجوانان بکار می گیرم کار در سطوح مختلف اداری صف وستاد ، استان ووزارتخانه های آموزش وپرورش ، سازمان تربیت بدنی،هلال احمرکشوربخشی از جاهای است که من توفیق خدمت در سطوح کارشناسی ومدیریت میانی را داشته ام.سفر به اقصی نقاط کشور عزیزم ایران وآشنایی با فرهنگ وآدای روسوم مردم وقوم های مختلف هم از افتخارات دیگر این جانب می باشد که بسیار لذت بخش وتجربه آموز است. درحا ل حاضر مدرس دانشگاه هستم ودر بخش خصوصی آموزشی با ایجاد موسسه آموزش از راه دور برای کمک به رشد تحصیلی بازماندگان از تحصیل خدماتی ارائه می شود. فعالیت های علمی،پژوهشی وروزنامه نگاری بعنوان مدیر مسوول نشریه نشاط وزندگی از دیگر فعالیت های حال حاضر بنده است. ضمن اینکه مسائل قم را بطور ویژه مطالعه می کنم ومقالاتی را در نشریات محلی مثل روزنامه شاخه سبز به چاپ می رسانم. از خداوند منان توفیق خدمت به جامعه اسلامی را برای خود وهمه دوستاران ایران سر افراز خواستارم.یا علی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *