دکتر علی محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در جشنواره رسش: نشریات دانشجویی، فرصتی مناسب برای عرضه هنر نوشتاری دانشجو معلم است

تجلیل رئیس دانشگاه فرهنگیان از خانواده شهید درکرمان
تجلیل رئیس دانشگاه فرهنگیان از خانواده شهید درکرمان
دی ۱۹, ۱۳۹۹
علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
دی ۱۹, ۱۳۹۹

دکتر علی محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در جشنواره رسش: نشریات دانشجویی، فرصتی مناسب برای عرضه هنر نوشتاری دانشجو معلم است

نشریات دانشجویی، فرصتی مناسب برای عرضه هنر نوشتاری دانشجو معلم است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، علی محمدی، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی در جشنواره رسش قلم یک نشریات دانشجویی و تقدیر از برگزیدگان سوگواره اربعین حسینی (ع) این دانشگاه در محل پردیس نسیبه شهر تهران، برپایی این جشنواره را حاصل تلاش یک ساله مدیریت استان تهران و معاونت فرهنگی اعلام و خاطر نشان کرد: کمک و یاری اثرگذار اعضای هیات نظارت دانشگاه در راستای توسعه کمی و کیفی نشریات قابل تقدیر است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی، از رشد صد درصدی کمی و کیفی نشریات سخن گفت و افزود: در بعد کیفی نیز شاهد اقدامات و حمایت هایی بودیم که انتظار می رود این کمک ها و حمایت ها همچنان ادامه یابد.

محمدی، با اشاره به تاکید حسین خنیفر، رئیس دانشگاه، در خصوص افزایش رشد ۳ برابری بودجه تشکل های دانشجویی تصریح کرد: با توجه به همه محدودیت ها بنا بر تاکید رئیس دانشگاه حمایت خود را از حوزه نشریات دانشجویی افزایش خواهیم داد.

وی، نشریات دانشجویی دانشگاه فرهنگیان را ارزشی خواند و افزود: این نشریات باید همچون سایر تشکل ها مورد حمایت قرار گیرد.

این مقام مسئول، فعالیت های انجام شده طی سه سال گذشته خصوصا در دوران کرونا را در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان مهم اعلام و یادآور شد: برگزاری اختتامیه جشنواره قرآن و عترت در ۳۸ رشته قرآنی در ابعاد پژوهشی، ادبی، هنری و آوایی، دوشنبه های قرآنی، دانشگاه مجازی اربعین و انعکاس سلسله بحث های تربیتی از طریق فضای مجازی با پوشش دهی و تنوع حداکثری از جمله اقدامات و برنامه هایی مثبت و اثرگذار در تاریخ دانشگاه فرهنگیان به شمار می رود.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، این نشریات را فرصتی مناسب برای عرضه هنر نوشتاری دانشجو معلمان کشور دانست و ادامه داد: یک معلم، نیازمند هنر گفتاری و نوشتاری است. هر چه قدر نشریات دانشجویی توسعه یابد تربیت معلم کیفی نیز تسهیل خواهد شد.

محمدی، این اقدام را کمکی موثر برای مشارکت حداکثری دانشجو معلمان به منظور یادگیری هنر نوشتاری و مکتوب نمودن مطالب مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: اداره کل معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان، برنامه هایی مفصل برای تشکل ها خصوصا نشریات دانشجویی پیش بینی کرده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به حمایت های اعضای هیات رئیسه دانشگاه، ابراز امیدواری کرد: گام هایی موثر برای مشارکت حداکثری دانشجو معلمان در تشکل های مختلف دانشجویی از جمله نشریات برداشته شود.

وی، با مهم خواندن نقش معلمان در سه دهه گذشته برای کیفیت بخشی نظام تعلیم و تربیت کشور تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان، در تربیت معلمانی هنرمند، خوش بیان، نویسنده، دغدغه مند مسائل سیاسی، اجتماعی، دینی، تربیتی و در تراز ساحت های شش گانه بسیار خوب و توانمند عمل کرده است.

علی محمدی، عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در پایان خطاب به دانشجو معلمان برگزیده این جشنواره، خواستار انجام فعالیت های عظیم و بزرگ به منظور ارتقای بیش از پیش این افراد در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی شد.

دکتر علی محمدی
دکتر علی محمدی
توفیق تولد درشهرمقدس قم همزمان با تحولات سیاسی اجتماعی دهه چهل شمسی وبعد از آن اوج گیری مبارزات نهضت امام خمینی خوا سته یا ناخواسته ما را به جریات مبارزات سیاسی واجتماعی خاص اون روز ها متصل کرد. شاید باور این موضوع سخت واغراق آمیز باشد اما در سن یازده سالگی یادم هست با ترک تحصیل به جریان مبارزه با شاه ملحق شدیم وبا بزرگان آن نهضت، روز ها وهفته ها خارج از منزل شب وروزدر مبارزه فیزیکی با کماندو های شاهنشاهی بودیم،به طوریکه کاملا ما را شناسایی و دستگیر ومورد ضرب وشتم جدی قرار دادند. واز ما تعهد گرفتند که دیگر به خیابان ها نرویم ولی با اعلام حکومت نظامی باز تما م شب ها را در خیابان های آذر وچهار مردن لاستیک آتش می زدیم ومانع عبور ومرور ماشین های گارد می شدیم. به هر حال گذشت وجنگ هم رسید وما باز یه سهم کوچکی با حضور های متعد همزمان با تحصیل در جبهه ها توفیق سرباز شهید زین الدین داشتتند را پیدا کردم که چیز ها ی زیادی از این فرمانده 24 ساله در قول وعمل آموختم که بعد ها حتی در تحصیلات عالی رشته مدیریت هم نمونه های آن درس ها را ندیدم (روحش برای همیشه شاد) کار کردن در محیط های مختلف وسازمان های گوناگون برای من تجارب ارزشمندی رقم زد که امروز آن تجارب رابرای خدمت به جامعه وجوانان بکار می گیرم کار در سطوح مختلف اداری صف وستاد ، استان ووزارتخانه های آموزش وپرورش ، سازمان تربیت بدنی،هلال احمرکشوربخشی از جاهای است که من توفیق خدمت در سطوح کارشناسی ومدیریت میانی را داشته ام.سفر به اقصی نقاط کشور عزیزم ایران وآشنایی با فرهنگ وآدای روسوم مردم وقوم های مختلف هم از افتخارات دیگر این جانب می باشد که بسیار لذت بخش وتجربه آموز است. درحا ل حاضر مدرس دانشگاه هستم ودر بخش خصوصی آموزشی با ایجاد موسسه آموزش از راه دور برای کمک به رشد تحصیلی بازماندگان از تحصیل خدماتی ارائه می شود. فعالیت های علمی،پژوهشی وروزنامه نگاری بعنوان مدیر مسوول نشریه نشاط وزندگی از دیگر فعالیت های حال حاضر بنده است. ضمن اینکه مسائل قم را بطور ویژه مطالعه می کنم ومقالاتی را در نشریات محلی مثل روزنامه شاخه سبز به چاپ می رسانم. از خداوند منان توفیق خدمت به جامعه اسلامی را برای خود وهمه دوستاران ایران سر افراز خواستارم.یا علی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *