سخن مدیر مسئول فرصت مشارکت بانوان در مدیریت کشور را به تهدید تبدیل نکنیم

سخن مدیر مسئول به بهانه هفته دولت رعایت تقوا وخدمت بی منت بهترین هدیه دولتمردان به مردم است
شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
سخن مدیر مسئول : مردم منتظرتغییر استانداران ومدیران استانی هستند.
شهریور ۱۳, ۱۳۹۶

سخن مدیر مسئول فرصت مشارکت بانوان در مدیریت کشور را به تهدید تبدیل نکنیم

سخن مدیر مسئول
فرصت مشارکت بانوان در مدیریت کشور را به تهدید تبدیل نکنیم

با افزایش حضور بانوان در دانشگاه ها وفعالیت های اجتماعی بعنوان نیمی از جمعیت کشور طبیعی است که مطالبات این قشر برای قرار گرفتن در مناصب مدیریت عالی کشورروبه فزونی باشد. دولت دوازدهم همانگونه که در شعار های انتخاباتی خود اعلام کرده بود طی بخشنامه ای به دستگاهها وسازمان های دولتی خواستار حضور حداقل ۳۰ درصد ازبانوان در پست های مدیریتی کشورشد. اگرچه این اقدام می تواند فرصتی برای رشد وبالندگی کشورواقدامی برای رفع تبعیض جنسیتی در مدیریت کشور باشد.
توجه به نکات ذیل در اختصاص پست های مدیریتی به خانم ها حائز اهمیت است.
۱- همانقدرکه حضور بانوان در مناصب فرهنگی،اجتماعی وحتی اقتصادی موثر است. استفاده از بانوان در مسئولیت های سخت وطاقت فرسا وچالشی ممکن است باعث آسیب به آنان وجامعه شود.
۲- اختصاص پست های مدیریتی به بانوان نباید از منظرترحم واجبار دولتی باشد بلکه این مهم در راستای استقرار نظام شایسته سالاری در کشور است.
۳- دادن فرصت حداقل چهار ساله به بانوان در پست های مدیریتی زمان مناسبی برای ارزیابی از عملکرد آنان است.لذا باید ازپیش داوری وقضاوت های عجولانه از عملکردبانوان پرهیزشود.
۴- حضور بانوان در پست های مدیریتی موجب ایجاد رقابتی سازنده با مدیران آقا وموجب تلاش بیشتر و اعتلای کشور خواهدشد.
۵- ایجاد بانک اطلاعاتی از بانوان متخصص کشوراز طریق فراخوان ودعوت عمومی برای ارسال زومه ووارزیابی دقیق وعلمی از سوابق آنان برای مناصب خاص می تواند به موفقیت کشورو بانوان در مناصب دولتی کمک کند.
دکتر علی محمدی
photo_2017-09-04_12-50-49

دکتر علی محمدی
دکتر علی محمدی
توفیق تولد درشهرمقدس قم همزمان با تحولات سیاسی اجتماعی دهه چهل شمسی وبعد از آن اوج گیری مبارزات نهضت امام خمینی خوا سته یا ناخواسته ما را به جریات مبارزات سیاسی واجتماعی خاص اون روز ها متصل کرد. شاید باور این موضوع سخت واغراق آمیز باشد اما در سن یازده سالگی یادم هست با ترک تحصیل به جریان مبارزه با شاه ملحق شدیم وبا بزرگان آن نهضت، روز ها وهفته ها خارج از منزل شب وروزدر مبارزه فیزیکی با کماندو های شاهنشاهی بودیم،به طوریکه کاملا ما را شناسایی و دستگیر ومورد ضرب وشتم جدی قرار دادند. واز ما تعهد گرفتند که دیگر به خیابان ها نرویم ولی با اعلام حکومت نظامی باز تما م شب ها را در خیابان های آذر وچهار مردن لاستیک آتش می زدیم ومانع عبور ومرور ماشین های گارد می شدیم. به هر حال گذشت وجنگ هم رسید وما باز یه سهم کوچکی با حضور های متعد همزمان با تحصیل در جبهه ها توفیق سرباز شهید زین الدین داشتتند را پیدا کردم که چیز ها ی زیادی از این فرمانده 24 ساله در قول وعمل آموختم که بعد ها حتی در تحصیلات عالی رشته مدیریت هم نمونه های آن درس ها را ندیدم (روحش برای همیشه شاد) کار کردن در محیط های مختلف وسازمان های گوناگون برای من تجارب ارزشمندی رقم زد که امروز آن تجارب رابرای خدمت به جامعه وجوانان بکار می گیرم کار در سطوح مختلف اداری صف وستاد ، استان ووزارتخانه های آموزش وپرورش ، سازمان تربیت بدنی،هلال احمرکشوربخشی از جاهای است که من توفیق خدمت در سطوح کارشناسی ومدیریت میانی را داشته ام.سفر به اقصی نقاط کشور عزیزم ایران وآشنایی با فرهنگ وآدای روسوم مردم وقوم های مختلف هم از افتخارات دیگر این جانب می باشد که بسیار لذت بخش وتجربه آموز است. درحا ل حاضر مدرس دانشگاه هستم ودر بخش خصوصی آموزشی با ایجاد موسسه آموزش از راه دور برای کمک به رشد تحصیلی بازماندگان از تحصیل خدماتی ارائه می شود. فعالیت های علمی،پژوهشی وروزنامه نگاری بعنوان مدیر مسوول نشریه نشاط وزندگی از دیگر فعالیت های حال حاضر بنده است. ضمن اینکه مسائل قم را بطور ویژه مطالعه می کنم ومقالاتی را در نشریات محلی مثل روزنامه شاخه سبز به چاپ می رسانم. از خداوند منان توفیق خدمت به جامعه اسلامی را برای خود وهمه دوستاران ایران سر افراز خواستارم.یا علی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *