فرهنگی اجتماعی

دکتر محمدی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در چهارمین گردهمایی رویش ضمن ابلاغ سلام دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان به دانشجو معلمان و فعالان عرصه فرهنگی و اجتماعی، راهبرد اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی را نگاه برابر به تشکل های دانشجویی برشمرد و افزود: تفاوت و تبعیض میان تشکل ها آسیب زا است.
وی در ادامه با گرامیداشت یاد و نام شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، جشنواره رویش را اقدام عملی دانشگاه فرهنگیان در توجه به جنبش های دانشجویی در تمامی حوزه های فرهنگی، علمی،مذهبی، اجتماعی و سیاسی دانست و ابراز امیدواری کرد: به برکت برگزاری این جشنواره در کنار بارگاه حضرت امام رضا(ع) نشاط از طریق تشکل ها به توده دانشجومعلمان در سراسر کشور منتقل شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان اینکه توجه به علایق و ذائقه همه دانشجویان برای ما ارزشمند است و تلاش می کنیم برای تشکل های قانونی بستر فعالیت را فراهم کنیم، تصریح کرد: برای تربیت معلم مهارتی و شایسته، راهی جز توجه به برنامه های فرهنگی و اجتماعی نیست و برای تربیت معلم نقاد، پرسشگر و مومن باید به اینگونه فعالیت ها توجه داشت.

وی تصریح کرد: در فعالیت های فرهنگی، اگرچه حمایت های مالی هم حائز اهمیت است اما کمک به توسعه برنامه ها از اهمیت و بازدهی بالاتری برخوردار است.

دکتر محمدی اضافه کرد: خوشبختانه امروز شاهد هستیم که روزنه هایی از امید در تشکل ها به وجود آمده و برای حمایت از فعالیت ها با وجود تنگناهایی مالی در دو مرحله از آن ها برای هویت بخشی، حمایت مالی شده است و این نشانه توجه دانشگاه به تشکل ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه معلم ناامید خطرناک است، خاطر نشان کرد: معلم باید با امید و نشاط در جامعه حضور پیدا کند چراکه نشاط، نیاز جامعه امروز است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: اعتقاد داریم حیات دانشگاه به فعالیت تشکل ها وابسته است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نقطه عطف این جشنواره را حضور اساتید، مسئولان فرهنگی و اجتماعی و دانشجومعلمان در کنار هم برشمرد و افزود: در فعالیت های فرهنگی معطل کسی نباشید تا بتوانیم دانشگاه پویا را که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، محقق کنیم.

وی اظهار کرد: اگر در معاونت، بستر فعالیت فرهنگی و اجتماعی را فراهم نکنیم امیدی به تربیت معلم پویا، دانشیار و امیدوار نخواهیم داشت.
دکتر محمدی با تاکید بر اینکه باید نهایت تلاش خود را برای احیای تشکل ها داشته باشیم، گفت:دانشجومعلمان باید با نشاط و ایثارگرانه در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شرکت کنند و پس از این جشنواره به عنوان سفیرانی امید را به مراکز و پردیس های خود منتقل کنند.

وی خاطر نشان کرد: نماد تبلور اقدام عملی توجه به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در ۱۶ آذر و برگزاری کرسی ها، نقد و نظریه پردازی و حضور وزیر آموزش و پرورش در میان دانشجو معلمان بود.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در ادامه با بیان اینکه خواهان مشارکت حداکثری دانشجومعلمان در فعالیت ها هستیم، نمایندگان تشکل ها را رابطان مسئولان با دانشجو معلمان و حلقه اتصال برنامه ها دانست.

وی در ادامه، توسعه تفکر خلاقانه و پرورش دانشجویان مطالبه گر همراه با آگاهی، تکریم دانشجو و اساتید و استقبال و حمایت از طرح ها و ایده های دانشجومعلمان را از اولویت های این معاونت عنوان کرد.

دکتر محمدی در پایان حفظ توجه رهبر معظم انقلاب و مسئولان به دانشگاه فرهنگیان را واجب و وظیفه همگان در دانشگاه دانست.

بهمن ۱۱, ۱۳۹۷

جشنواره رویش؛ اقدام عملی دانشگاه فرهنگیان در توجه به جنبش های دانشجویی در تمام حوزه ها

دکتر محمدی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در چهارمین گردهمایی رویش ضمن ابلاغ سلام دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان به دانشجو معلمان و فعالان […]
آذر ۲۸, ۱۳۹۶

آموزش وپرورش مورد کم مهری بودجه۱۳۹۷

سخن مدیر مسئول آموزش وپرورش مورد کم مهری بودجه۱۳۹۷ در کشوری که نگاه هزینه ای به آموزش وپرورش وجود داشته باشد نه نگاه دستگاه مولد وسازنده […]
آذر ۴, ۱۳۹۶

سخن مدیر مسئول ۹۸ قانون منع بکار گیری بازنشستگان آغازی برای تحول در مدیریت کشور

سخن مدیر مسئول ۹۸ قانون منع بکار گیری بازنشستگان آغازی برای تحول در مدیریت کشور پیچید گی تحولات اجتماعی از یک سو رشد تکنولوژی وتخصص گرای […]
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۶

افق های روشن فرا روی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

دانشگاه فنی وحرفه ای با گستره کشور و ۱۷۰ دانشکده وآموزشکده در سراسر کشور وبیش ۲۰۰ هزار دانشجو سومین دانشگاه بزرگ کشور است که بدلیل ضعف […]
آذر ۲۱, ۱۳۹۵

سخن مدیر مسئول: در آستانه هفته پژوهش پژوهش حلقه مفقوده توسعه کشور

هدف اساسی پژوهش افزایش گستره دانش و آگاهی است. اکنون توانایی های فن آوری و پژوهش های علمی و کاربردی از مهم ترین شاخص های بالندگی […]
آذر ۱۶, ۱۳۹۵

آیا امروزکسی سراغ شهدای زنده را می گیرد

درحالی که با زحمت فراوان گروه تفحص هرچند ماه یکبارتعدادی ازشهدای مفقود جنگ تحمیلی را شناسایی وبردوش مردم در شهرهای مختلف تشیع و مورد قدردانی قرار […]
آذر ۱۶, ۱۳۹۵

به بهانه هفته پژوهش : پژوهش حلقه مفقوده نظام آموزشی کشور

پژوهش، مطالعه ای نظام مند و کنترل شده درباره کشف روابط میان پدیده ها و در جست وجوی دست یابی به هدف و عملی مشخص است […]
آذر ۷, ۱۳۹۵

سخن مدیر مسئول: فرمان تشکیل بسیج از شاهکارهای مدیریتی امام خمینی بود

فرمان تشکیل بسیج از شاهکارهای مدیریتی قرن حاضر است که هر چقدر از عمر انقلاب می‌گذرد ابعاد مختلف آن بیشترنمایان می‌شود.و می‌توان آن را از معجزات […]
مهر ۴, ۱۳۹۵

گرامیداشت هفته دفاع مقدس

در هفته دفاع مقدس بی معرفتی است اگر یادی ازمردان مردی نکنیم که یا سر افرازانه رفتند و یا با درد های بی درمان باقی مانده […]